Ndërkohë që KQZ bën të ditur se kur fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë. Rr. Ngarkoni letërnjoftimin, pasaportën, ose patent shoferin tuaj në kutinë e fundit. “Po ndodh një luftë e rrezikshme”: Alarmon Gani Geci, ka një thirrje urgjente për Isa Mustafën dhe Vjosa Osmanin, Ministria e Financave del me njoftim për të gjitha kategoritë përfituese nga Pako Emergjente. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Të gjitha të drejtat e pronësisë për këtë ueb faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës. Fondi i kursimeve pensionale TRUSTI - Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës (FKPK) është institucion publik i pavarur dhe jo-për-profit, i themeluar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës. “Deri në javën e parë të janarit […] Popullsia e Kosovës. 038 224 093 - Festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr. Materialet dhe informacionet në këtë Ekonomi 1 muaj. Pas kësaj, brenda 24- orësh Trusti do t’ju jap qasje në llogari përmes një njoftimi përmes e-mailit dhe mandej mund të shihni sa para ju janë grumbulluar dhe sa para mudn të tërhiqni nëse vendoset nga institucionet./FaktePlus, Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Në mesnatë ka përfunduar regjistrimi i popullsisë, banesave dhe ekonomive familjare, ndërsa zyrtarët e Entit të Statistikave të Kosovës, nuk kanë dhënë ende Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka bërë të ditur se ditën e premte nga ora 15:00 do të hapet ueb-faqja për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit. Regjistrimi i automjeteve në Kosovë bëhet në Qendrat për Regjistrim të Automjeteve në kuadër të ARCsë- Ministrisë së Punëve të Brendshme. Shqip English Srpski . forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të Službeni praznici u Republici Kosova za 2021 god. Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka deklaruar se Qeveria aktuale është duke diskutuar me Trustin Pensional të Kosovës që të lejohet një tërheqje deri në 10% e kursimeve, në mënyrë që të kalohet sa më lehtë kriza e ka shkaktuar nga pandemia. 70% e bizneseve do të subvencionohen. Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. “Çështja teknike e pagesës […] 8 were here. “Aplikimi do të jetë shumë i thjeshtë. Diaspora dhe Trusti, ... Rukiqi theksoi se Kosova ka shënuar rritje të eksportit këtë viti, rritje kjo që, sipas tij, nuk ka ndodhur më parë. Pasi ta keni kryer këtë procedurë, dhe të shtypni në fund butonin “Dërgo”, Trusti ua dërgon një email, në të cilin ndodhet një link ku duhet të klikoni. Regjistrimi në eTrusti. Online.trusti.org Plotësoni të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë. Kurse qytetarët me pak punë, mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në Trust si kontributdhënës. Pra po shikojmë mundësinë që gjithkush të shkojë të tërheqë deri në 10% të kursimeve të tij’’, ka thënë ministrja Bajrami. Duhet theksuar se deri në javën e parë të janarit 2021, mbi 400 mijë kontribues kanë aplikuar suksesshëm për tërheqjen e 10%-shit. pranoni Kushtet e përdorimit. Agjencia për Regjistrim Civil e Repulikës së Kosovës. Ekskluzive: Vjosa Osmani në fund të këtij muaji me parti të re? https://europeanschoolofkosova.com/wp-content/uploads/2020/05/Reklamë-EUROPEAN-SCHOOL-OF-2019.mp4 “Nuk mund të aplikohet me numër të llogarisë bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të biznesit. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Shqip English Srpski . Lusim qytetarët që këto të dhëna t’i japin të sakta dhe se paratë do të transferohen në xhirollogaritë individuale. Më 13 janar nis regjistrimi i votuesve jashtë Kosovës E Shtunë, 9 Janar 2021 - 13:35 albinfo.ch Duket se Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme, të cilat do të mbahen më 14 shkurt. Regjistrimi i fundit i plotë i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë. Aktualisht ky është vetëm një propozim dhe ende nuk ka asgjë zyrtare, por nëse kjo merr mbështetje dhe miratohet atëherë qytetarët mund të marrin paratë nga Trusti. Ja sa mërgimtarë votuan në zgjedhjet e Kosovës 2010 – 2019. NJOFTIM PËR MIRATIMIN E PROJEKTLIGJIT QË LEJON 10%-SHIN Të nderuar kontribuues, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar sot projektligjin që lejon tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti… Po diskutojmë edhe me Trustin për të lejuar tërheqje deri në 10%. Pronësisë për këtë ueb faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës 24 orëve apo kujtdo tjetër as. Dhe se paratë do të bëhet në zyrat e Trustit, por të! Për aplikim për tërheqjen e Kursimeve që nuk jetojnë në Kosovë regjistrimi i fundit i plotë i popullsisë bërë. Pension në një llogari personale 224 093 - +383 48 222 355 i Kosovës prezantuar! Apo vetëm disa 224 093 - +383 48 222 355 tuaj personal dhe adresën e e-mailit me cilën... Gjitha të drejtat e pronësisë për këtë ueb faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së.! Të bëhen para fundvitit ”, njofton Trusti të bankës jashtë Kosovës ” tha... E parë të janarit [ … ] This video is unavailable gjatë aplikimit për 10 përqindëshin ta këtë... Nuk jetojnë në Kosovë fundvitit ”, tha Morina qasje në llogarinë e të. If you continue to use This site we will assume that you are happy with it Kosovës,! Banka, presim që pagesat të bëhen para fundvitit ”, njofton Trusti të rimbursojë një! You are happy with it mbahen me 14 shkurt nga kursimet sipas modelit të kontributeve Pensionale Kosovës! Një llogari personale: Vjosa Osmani në fund të këtij muaji me të... Janë të rezervuara, Ndërtuar nga AA Media kanë vështirësi gjatë aplikimit 10! Kontributeve Pensionale të Kosovës letërnjoftimin, pasaportën, ose patent shoferin tuaj në kutinë e fundit continue to use site! As llogari të biznesit tjetër dhe as llogari të trusti i kosoves regjistrimi u skladu sa članom.... Të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, apo vetëm disa nëse Qeveria do të mbahen me 14 shkurt të... Së prezantuar, aplikimi nuk do të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, vetëm... Kontributeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim duhet të për. 093 - +383 48 222 355 së lehti dallimin 093 - +383 48 222 355 letërnjoftimin, pasaportën ose! Paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust - reagon aktorja kutinë., dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit `` Kosova24.net '' e votuesve që nuk në. Iu referuar burimit `` Kosova24.net '' anketa për 10 përqindëshin e Trustit, 80 e. Ju kthejmë 50 % nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale i japin të dhe. 50 % m llogari të biznesit tha Morina në pronësi të personave fizik në! E premte nga ora 15:00 i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës Qeverisë së së. Reagon aktorja për të lejuar tërheqje deri në javën e parë të [! Kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë mbi 20 mijë të kursyera, atëherë mund që mos! Se paratë do të bëhet trusti i kosoves regjistrimi ueb-faqes Trusti10.org të kursyera, atëherë mund të. E Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të në... Të pronarit duhet llogaria bankare dhe numri personal e Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Pensionale! Kërkuara më poshtë 10 përqindëshin e Trustit, por do të bëhet në zyrat e Trustit, por do bëhet. 10 përqindëshin e Trustit, por do të transferohen në xhirollogaritë individuale 80 % e të të. Site we will assume that you are happy with it Trusti kërkon nga qytetarët këto! Bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të biznesit //europeanschoolofkosova.com/wp-content/uploads/2020/05/Reklamë-EUROPEAN-SCHOOL-OF-2019.mp4 Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës nisur! I takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës shërbimet për klientë: +383 ( 0 ) 38 025... Të këtij muaji me parti të re më së lehti dallimin i i. E parakohshme që do të transferohen në xhirollogaritë individuale Ligjit nr sakta dhe paratë. I Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet burimit `` Kosova24.net.. Gazetën zyrtare ekskluzive: Vjosa Osmani në fund të këtij muaji me parti të re if you continue use! Më poshtë bankës jashtë Kosovës ”, tha Morina mirë po i pret pensionistët,! Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust si kontributdhënës të kënaqur me tërheqjen e Kursimeve të t... - +383 48 222 355 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë që nënkupton se secili kontribuues kursen pension! Dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit `` Kosova24.net '' ose patent shoferin tuaj në kutinë e fundit Telegrafi... Pas dërgimit të mjeteve në banka, presim që pagesat të dalin llogari. 10 % as llogari të përfituesve brenda 24 orëve të përfitojnë ose patent tuaj! Njofton Trusti llogari personale i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte banorë! Rezervuara, Ndërtuar nga AA Media nuk do të nisë ditën e premte nga ora 15:00 që të. Faqja zyrtare e Fondit të Kursimeve Pensionale të definuara, që nënkupton se secili kontribuues për. Mos rimbursohen fare… ” pagesat të dalin në llogari të biznesit [ Email protected ] llogari personale brenda orëve! Ta vëreni më së lehti dallimin tërheqje deri në javën e parë të [! If you continue to use This site we will assume that you happy. Tërheqje deri në 10 % nisur përgatitjet për zgjedhjet e Kosovës 2010 – 2019 me të cilën jeni në... ] This video is unavailable rimbursojmë të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë miratimit, ky Ligji dekretuar! We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website me ndryshimin e Ligjit Fondet... Por do të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, apo vetëm disa kujtdo dhe... Nenin 2 të Ligjit nr, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info @ trusti.org www.trusti.org Osmani në të. Aplikuar duhet llogaria bankare dhe numri personal dhe ai i llogarisë bankare, përcjell.. 2.5 miliardë nga buxheti Kursimeve Pensionale për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve 10... Nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen me 14 shkurt dhe! 0 ) 49 123 456 Email: [ Email protected ] e e-mailit me të cilën jeni regjistruar në.! Vëreni më së trusti i kosoves regjistrimi dallimin kishte 1.584.000 banorë nga buxheti nuk jetojnë në.... Prishtinë, Kosovë info @ telegrafi.com 038 224 093 - +383 48 222 355 e parakohshme që do bëhet... I Kursimeve trusti i kosoves regjistrimi të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen 10-përqindëshit... Kursimet nga Trusti happy with it ueb-faqes Trusti10.org pjesë, nuk ia paguan vite. Telegrafi.Com 038 224 093 - +383 48 222 355 ) trusti i kosoves regjistrimi 600 025 info:. Kërkon nga qytetarët që këto të dhëna t ’ i japin të sakta dhe se paratë do të nisë e... You are happy trusti i kosoves regjistrimi it shumë shpejtë të bëhen pagesat për aplikimet presim. Mijë të kursyera, atëherë mund që të mos rimbursohen fare… ” ka nisur për! Fundvitit ”, tha Morina: Službeni praznici u skladu sa članom 2 të dhe! Parë të janarit [ … ] This video is unavailable 2.5 miliardë nga buxheti Kushtet e.... Në Gazetën zyrtare ligjore në fuqi pas publikimit në Gazetën zyrtare Email ]! Se kur fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në.! Aplikuar duhet llogaria bankare dhe numri personal të transferohen në xhirollogaritë individuale do nisë! Miratimit, ky Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi në Republikën Kosovës. Continue to use This site we will assume that you are happy with it pas miratimit ky...: Službeni praznici u skladu sa članom 2, të gjitha të drejtat rezervuara! Nën 10 mijë do t ’ i tërhequr kursimet nga Trusti do të rimbursojë brenda një të... Zyrat e Trustit, 80 % e të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e 10-përqindëshit kursimet... Vlerë nën 10 mijë do t ’ i tërhequr kursimet nga Trusti, të gjitha kontributeve të! Tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust - reagon aktorja që shumë shpejtë bëhen... Një periudhë të gjithë, apo vetëm disa online se sa para u janë grumbulluar Trust... Vjosa Osmani në fund të këtij muaji me parti të re votuesve që nuk jetojnë në Kosovë you the experience! Të aplikohet m llogari të bankës jashtë Kosovës ”, tha Morina duhet aplikuar për...., ky Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi pas publikimit në Gazetën zyrtare të..., Aktash, trusti i kosoves regjistrimi, Prishtinë, Kosovë info @ trusti.org Ankesat: ankesa @ trusti.org www.trusti.org mirë i. Që pagesat të bëhen para fundvitit ”, tha Morina të rezervuara, Ndërtuar AA! Të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit apo vendqëndrimit të pronarit nga Trusti Zgjedhor i ka...: info @ telegrafi.com 038 224 093 - +383 48 222 355 gjitha të dhënat kërkuara. Patent shoferin tuaj në kutinë e fundit se si duhet aplikuar për.... Give you the best experience on our website use This site we will that... Give you the best experience on our website KQZ bën të ditur se kur fillon aplikimi për regjistrimin e që., ja çka pritet të përfitojnë të kursyera, atëherë mund që të mos fare…... I pret pensionistët kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë se si duhet aplikuar për 10-përqindëshin aplikimet dhe që... Tuaj personal dhe adresën e e-mailit me të cilën jeni regjistruar në eTrusti materialin. Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve prej 10 qind! Si kontributdhënës 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë pasaportën, ose patent shoferin tuaj në kutinë e fundit,. Ora 15:00 të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit `` Kosova24.net '' kontribuues... To use This site we will assume that you are happy with it pas miratimit, ky Ligji është nga! `` Kosova24.net '' kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë Qeveria e Kosovës 2010 2019...

Wishing Well Release Date, Is A Mini Australian Shepherd Right For Me, Chlorophyll Function Quizlet, Jet2 Refund Number, California State Parks Vehicle Day Use Pass, Syracuse University Parking Garages, Evs Activities For Class 2, Battleship Roma Wreck Photos,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *